В першу чергу, це пов'язано з інтенсивним будівництвом нових житлових багатоквартирних комплексів, де киянам пропонують придбати недороге заміське житло в екологічно чистому місці і в близькій доступності від мегаполісу. Що ж це за місто? Які його історія та сучасні реалії районного центру?

Перші згадки про Вишгород датуються Х століттям, як однієї з княжих резиденцій і північними сухопутними і водними воротами Києва. Зручність розташування на річках Дніпрі та Десні, близькість до столиці, красива природа визначили статус Вишгорода як «молодшого брата» столиці. В даний час, це містечко набуває все більшої популярності через інтенсивне зведення якісних і недорогих житлових комплексів. Переваги роботи в столиці і проживання в екологічно чистому передмісті, оцінили вже багато киян. Квартира в Вишгороді стала вигідним і перспективним капіталовкладенням.

Природа і екологія

Порівнювати екологічність проживання в загазованому, як кричав він мегаполісі і чистому передмісті, що не має великих промислових об'єктів, по крайней мере, не коректно. Вишгород виділяється саме своєю красивою природою. Гості цього містечка відзначають цікаву особливість. Комунальні служби тут працюють набагато краще, ніж в столиці. До Київського моря, Дніпра чи Десни можна легко дістатися за 15-20 хвилин. Краса і природна унікальність Вишгорода відзначена відкриттям регіонального ландшафтного парку «Пташиний рай», де навіть живуть кілька видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги. Якась легка провінційність, тиша і природа роблять Вишгород ідеальним місцем для літнього відпочинку, врівень з відомими курортами. З недавнього часу, для любителів активного зимового відпочинку, відкрився гірськолижний комплекс «Вишгород».

Промисловість і виробництво

Як і говорилося вище, в Вишгороді немає великих промислових об'єктів, що забруднюють природу. З відомих підприємств можна назвати Київські ГЕС і ГАЕС, що забезпечують столицю електроенергією, а також ВАТ «Премікс», яке виробляє корми. Знайти високооплачувану роботу в Вишгороді непросто. Тому багато жителів працюють в Києві, чому сприяє розвинена транспортна інфраструктура.

Транспорт

Якщо мати особисту машину, транспортної проблеми, як такої, не існує. Дістатися до центру Києва можна за 20 хвилин. При цьому дорога більш зручна і займає менше часу, ніж, наприклад, з району Троєщини. А в «годину пік», перевага життя за містом стають ще більш очевидними.

Громадський транспорт представлений маршрутними автобусами. Всього 15 хвилин потрібно, щоб дістатися до Київського метро. Однак слід пам'ятати, що маршрутні автобуси припиняють курсувати після закриття метрополітену і тоді єдиним способом дістатися до Вишгорода залишається таксі.

Інфраструктура

У Вишгороді стрімко розвивається інфраструктура. Відповідальні забудовники, наприклад, ЖК «Зіркова вежа», при проектуванні нових комплексів, відразу передбачають наявність всіх необхідних об'єктів життєзабезпечення в крокової доступності. Численні магазини і торгові об'єкти, підприємства сфери послуг роблять проживання в містечку досить комфортним. До того ж, наявність великих торгових центрів по дорозі зі столиці до Вишгорода, дозволяє робити оптові закупівлі всього необхідного. Дитячих садків і шкіл досить і проблем влаштувати дітей в них немає. Деяким недоліком районного центру можна визнати слаборозвинених сферу дозвілля, а й це поступово змінюється.

Безпека

Проживання в районному центрі можна однозначно визнати більш безпечним, ніж в столиці. Невелика кількість населення, робота органів правопорядку, наявність систем відеоспостереження в нових житлових комплексах, робить Вишгород містом з низьким рівнем злочинності. Показовим прикладом є думка автолюбителів, що дозволяють собі залишати транспорт під будинком, не побоюючись пошкодження авто або актів вандалізму.

Ось такий він, невеличкий районний центр під назвою Вишгород. І якщо, квартира в Київській області - розглянутий варіант для проживання, то це містечко - один з найбільш бажаних місць для сімейного «вогнища», відпочинку і виховання дітей.